W dniach 3 - 7 lipca br. odbędzie się w Poznaniu odbędzie się XXVIII międzynarodowa konferencje "EURO" poświęcona problematyce badań operacyjnych. Jest to jedna z najważniejszych konferencji z zakresu teorii decyzji na świecie, w której corocznie uczestniczą setki naukowców z całego świata, organizowana przez EURO – the European Association of Operational Research Society. W tym roku konferencję współorganizując Politechnika Poznańska.

W ramach konferencji organizowana jest sesja tematyczna poświęcona problematyce negocjacji i decyzji grupowych, pt. "Group Decision and Negotiation" w ramach której zgłoszone zostały cztery prezentacje:

• An Impact of Decision Making Profiles on Usefulness and Efficacy of Selected MCDM Methods in Building Reliable Scoring Systems (Tomasz Wachowicz, Ewa Roszkowska),
  • BREXIT Negotiations: Applying Different Multi-Criteria Decision Aiding Techniques In The Process Of Evaluating The Negotiation Template (Dorota Górecka),
  • Multi-attribute reverse auctions, buyers’ transaction monopoly, and economic inefficiency (Gregory Kersten),
  • On the need for alternative approaches to building the negotiation offer scoring systems (Ewa Roszkowska, Tomasz Wachowicz).

Termin nadsyłania zgłoszeń na konferencję minął 15 kwietnia br.