Gregory Kersten - negocjacje elektroniczneW dniu 22 marca br. podczas konferencji Modelowanie Preferencji a Ryzyko '21 zorganizowana została sesja specjalna poświęcona zmarłemu w zeszłym roku profesorowi Grzegorzowi Kerstenowi pt. "Grzegorz Kersten - uczony i kolega". Czterech prelegentów - profesorowie Tomasz Szapiro, Ewa Roszkowska, Bogumił Kamiński i Tomasz Wachowicz - przedstawiło sylwetkę, dorobek i wpływ prosfora Kerstena na rozwój badań operacyjnych, analizy negocjacyjnej i systemów negocjacji elektronicznych na Świecie i w Polsce. Głównymi wątkami części naukowej sesji były osiągnięcia profesora Kerstena w zakresie modelowania negocjacji, projektowania systemów wspomagania negocjacji i systemów negocjacji elektronicznych oraz Jego działalność organizacyjna jako przewodniczącego sekcji Group Decision and Negotiation (INFORMS), dzięki której jedna konferencja GDN w 2015 mogła z sukcesem odbyć się w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Swoimi wspomnieniami z kontaktów i współpracy z profesorem Kerstenem podzielili się również zaroszeni goście, profesorowie Wojtek Michałowski (University of Ottawa), Michał Iglewski (Universite du Quebec) i Ignacy Kaliszewski (PAN). Głos w dyskusji zabrali również synowie profesora Kerstena, Mikołaj i Marek.