Zdjęcie strony czasopisma Control and CyberneticsChcąc uhonorować pamięć zmarłego w maju prof. Gregory Kerstena, grupa polskich naukowców i pracowników akademickich podjęła inicjatywę wydania numeru specjalnego rodzimego czasopisma, poświęconego spuściźnie naukowej profesora Kerstena. Dzięki zaangażowaniu wielu osób udało się zorganizować wydanie specjalne czasopisma Control and Cybernetics - kwartalnika publikowanego przez Instytut Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk, indeksowanego m.in. w Scopus. Redaktorami numeru zostali: Ewa Roszkowska (Uniwersytet w Białymstoku), Bogumił Kamiński (Szkoła Główna Handlowa) i Tomasz Wachowicz (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach).

W imieniu redaktorów zapraszamy do przesyłania oryginalnych tekstów naukowych związanych z dyscypliną, którą współtworzył profesor Kersten, tj. teorią decyzji grupowych i negocjacji. Przykładowa tematyka prac: wspomagania negocjacji, wspomaganie decyzji grupowych, modelowanie procesów decyzyjnych, systemy wspomagania negocjacji, systemy negocjacji elektronicznych, behawioralne aspekty podejmowania decyzji i negocjacji.

Przyjmowane są prace w języku angielskim. Termin nadsyłania prac: 31 grudnia 2020 roku.

Oficjalny call for papers w wersji pdf do pobrania tutaj.