W dniach 25-17 września 2019 w Bled (Słowenia) odbyła się międzynarodowa konferencja SOR'19, organizowana przez Słoweńskie Towarzystwo Badań Operacyjnych. Dzięki uprzejmości i zaproszeniu kierownika naukowego konferencji, prod. Lidiji Zadnik-Stirn, i we współpracy z prof. dr hab. Tadeuszem Trzaskalikiem na konferencji SOR'19 zorganizowana została specjalna ścieżka tematyczna "Formal and behavioral issues in MCDM". W ramach ścieżki znalazły się prace poświęcone zarówno formalnym aspektom modelowania decyzji i opracowania schematów wspomagania procesu decyzyjnego, jak i behawioralnym kwestiom związanym z wykorzystaniem takich narzędzi, zachowaniem decydentów i ich ograniczeniami poznawczymi. Wszystkich uczestnikom sesji dziękuję w imieniu swoim i współprzewodniczącego, prof. Tadeusza Trzaskalika.

W ramach dwóch sesji "Formal and behavioral issues in MCDM" zaprezentowane zostały następujące prace naukowe:

• SS2.1 - Helena Gaspars-Wieloch: A Scenario-Based AHP Method for One-Shot Decisions and Independent Criteria
  • SS2.2 - Nikola Kadoić, Nina Begičević Ređep and Blaženka Divjak: Application of PageRank Centrality in Multi-Criteria Decision Making
  • SS2.3 - Tadeusz Trzaskalik: Bipolar Sorting and Ranking of Multistage Alternatives
  • SS2.4 - Ayşegül Engin and Rudolf Vetschera: Overconfidence in Electronic Reverse Auctions
  • SS2.5 - Tomasz Wachowicz, Ewa Roszkowska and Marzena Filipowicz-Chomko: Decision Making Profile and the Choices of Preference Elicitation Mode – A Case of Using GDMS Inventory
  • SS2.6 - Tomasz Wachowicz and Ewa Roszkowska: Investigating the Self-Serving Bias in Software Supported Multiple Criteria Decision Making Process
  • SS2.7 - Marija Vuković, Snježana Pivac and Marijana Šemanović: Waste Management Consequences - Case Study on the Island of Brač

Pełny program konferencji znaleźć można na stronie internetowej konferencji sor19.fov.uni-mb.si/about-sor-19/ gdzie wkrótce pojawią się również do pobrania indeksowane w Scopus materiały konferencyjne.

(na zdjęciu od lewej: prof. dr hab Tadeusz Trzaskali, prof. Lidija Zadnik-Stirn, dr hab. Tomasz Wachowicz)