System wspomagania negocjacji eNego (web.ue.katowice.pl/enego/), opracowany w ramach projektu naukowego NCN nr 2015/17/B/HS4/00941, przeszedł pierwsze testy i został z sukcesem wykorzystany w elektronicznych eksperymentach negocjacyjnych. Eksperyment zrealizowany został przez między-uniwersytecki zespół pod kierownictwem dra hab. Tomasza Wachowicza (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), w skład którego weszły jeszcze dr Marzena Filipowicz-Chomko (Politechnika Białostocka) i dr hab. Ewa Roszkowska (Uniwersytet w Białymstoku) pod koniec semestru letniego roku akademickiego 2017/2018. W eksperymencie wzięli udział studenci ww. trzech ośrodków naukowo-dydaktycznych, a ich zadaniem było prowadzenie zdalnych negocjacji elektronicznych na predefiniowanym przykładzie negocjacji handlowych. Celem eksperymentu było zbadanie użyteczności i skuteczności autorskiego algorytmu wsparcia decyzyjnego w negocjacjach działającego w oparciu o hybrydowy model holistyczny (MARS-UTASTAR) uwzględniający bezpośredni, iteracyjny tuning modelu preferencji.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w kolejnych eksperymentach prosimy o kontakt emailowy z koordynatorem eksperymentów Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.